kategorije
izdavači
kolekcije
dizajneri
⁄povijest
Nema proizvoda u košarici.
- svi naslovi
- naslovi na hrvatskom jeziku
- naslovi na engleskom jeziku
Publikacija sadrži preko 400 znakova i logotipa s prostora nekadašnje Jugoslavije nastalih od polovice 20. stoljeća do 1990-ih godina.
posvećena odnosu fotografije i grafičkog dizajna u razdoblju od kasnih 1960-ih do kraja 1980-ih godina u Hrvatskoj.
Projekt okuplja niz udruga i institucija sa svrhom održavanja višegodišnjih aktivnosti posvećenih fotografiji u 20. stoljeću, mediju najizravnije povezanim s razvojem modernog društva.
U fokusu ovog izdanja su likovne kritičarke koje su pratile domaću fotografsku scenu od 1950-ih godina do ranih 2000-ih.
Knjigu bismo koncepcijski mogli definirati kao ukoričeni mozaik. No, iako ga takva oznaka približava kategoriji knjige umjetnika, ona je zapravo na granici, drugim riječima još uvijek na 'ničijoj zemlji'.
Publikacija istovremeno djeluje na dvije razine. Na prvoj, kritički propituje načine i razloge gradnje i njezin utjecaj na zajednicu i okoliš. Na drugoj, nudi intimistički kolaž iz perspektive pojedinca.
Drugi nastavak knjige Fragmenti dizajnerske povijesti, rezultat kontinuiranih aktivnosti istraživanja hrvatskog dizajnerskog nasljeđa 20. i 21. stoljeća koje provodimo putem programa HDD galerije u različitim njegovim programskim linijama.
Hrvatski prijevod jedne od najvažnijih, a svakako najutjecajnijih, suvremenih knjiga iz područja tipografije.
Monografija prvi put objedinjuje Dragićev rad na području grafičkog dizajna i ilustracije, a uključuje brojne plakate, naslovnice i ilustracije knjiga, dizajn maskota te drugo.
Mingus je bio američki jazz kontrabasist, pijanist i skladatelj. Smatra se jednim od najvećih jazz muzičara ikada.
Ako se već hrvatski nacionalizam desetljećima tako dobro drži, onda valjda i protest može biti arhivskog porijekla.
Knjiga je pokušaj podizanja svijesti šire javnosti o problemima očuvanja drvenih brodova.
pisac eseja i romana, putopisac, urednik, intelektualac, mada je među svim time najvažnije ono što ne stoji u biografiji: da je Lovrenović čuvar jedne kulture na izumiranju.
panoramski prikaz Ilićevog rada u rasponu od plakata, preko novinskih naslovnica i ilustracija do stripa, od sredine 1970-ih do danas.
Knjiga o intermedijskom projektu i kolektivu Nova Evropa koji je od ranih 1980-ih do početka 1990-ih djelovao na presjeku grafičkog dizajna, medijske umjetnosti, teorije, izdavaštva, eksperimentalne glazbe i videa.
Knjiga grafičkog dizajnera, umjetnika i pisca Stanislava Habjana na jednom mjestu okuplja grafičke radove, većinom plakate, koji se odnose na razdoblje od početka njegovog autorskog djelovanja s projekcijom u budućnost.
Knjižica posvećena teoretičarskom, kritičarskom i zagovaračkom djelovanju Matka Meštrovića u kontekstu dizajna u razdoblju od ranih 1960-ih do današnjih dana.
monografsko izdanje na 130 stranica na hrvatskom i engleskom jeziku daje pregled djelovanja Dalibora Martinisa, jednog od najistaknutijih hrvatskih medijskih umjetnika, kao grafičkog dizajnera.
Monografsko izdanje posvećeno dizajnerskom radu Borisa Ljubičića u području vizualnih identiteta, znakova i logotipa tvrtki, institucija, organizacija, brendova i proizvoda.
zamišljena kao zbornik tekstova, grafičkih i fotografskih materijala te druge dokumentacije prikupljene od početka 2009. do kraja 2018. kroz niz izložbi i istraživanja posvećenih ponajprije dizajnerskoj baštini.
u uvali Slana nalazilo se jedino zapovjedništvo mornarice za obranu sjevernog Jadrana. Tijekom travanjskog rata primorska obrana Selca pružala je otpor invazivnoj talijanskoj vojsci.
Prvi put objavljena 1952. i odmah proglašena remek-djelom, ova je knjiga jedan od onih rijetkih romana koji su promijenili oblik američke književnosti.
Knjiga daje pregled industrijskog dizajna Davora Grünwalda od kasnih šezdesetih do sredine sedamdesetih u Hrvatskoj i od 1976. do danas u Kanadi.
Formalno hibrid između dizajnerske monografije, zbirke tekstova i tematske publikacije, ova knjiga daje kratak uvid u više od tri desetljeća djelovanja grafičkog dizajnera i publicista Dejana Kršića.
Treći svezak "Knjige sjećanja" koja opisuje, propovijeda i promišlja povijest vremena, Crkve, teologije i vjere kako ih doživljava autor.
U svojoj izvrsno prihvaćenoj povijesti eksperimentalnog filma, A. L. Rees prati pokret filmske avangarde na razmeđu filma i moderne umjetnosti.
Izdanje prve domaće cjelovite knjige posvećene kartofiliji – težnjama, osnovnim pojmovima, te načinima odabira i izlaganja razglednica – zatječe nas u posebnom vremenu i kulturološkom trenutku.
Knjiga unutar malog formata daje pregled najvažnijih radova dizajnera, kontekstualiziran uvodnim tekstom i ekstenzivnim razgovorom sa samim Željkom Borčićem.
Katolički teolog Hans Kung ponovno napada svojom kritičkom knjigom u kojoj ne štedi Ratzingera.
Austrija je prije svega podarila filmskoj umjetnosti onu drugu, manje vidljivu, paralelnu povijest filma s velikim predznakom avangarda i eksperiment.
⁄povijest
- all titles
- naslovi na hrvatskom jeziku
- naslovi na engleskom jeziku