Nema proizvoda u košarici.
knjiga sadrži izbor tekstova pisanih od 2008. do 2019. za slovenski tjednik Mladina, čija opozicijska nezavisnost traje još od osamdesetih godina prošlog stoljeća, iz doba Jugoslavije.
komplet od 6 knjiga. Touch Me festival se bavi odnosima između umjetnosti i znanosti kroz teme koje su jednako bliske suvremenim umjetnicima, kao i znanstvenicima.
Publikacija 56. zagrebačkog salona arhitekture i urbanizma, raskošno je komprimiran pregled svih događanja u godini Pinga i neizostavan je ‘ključ’, odnosno završni element u slagalici Ping događanja.
U fokusu ovog izdanja su likovne kritičarke koje su pratile domaću fotografsku scenu od 1950-ih godina do ranih 2000-ih.
Nekad je i kompletan tzv. politički život moguće predočiti kao repertoar sukoba i krvljenja oko metode štovanja službenog božanstva.
Knjiga predstavlja sažetak desetogodišnjeg djelovanja kustoskog kolektiva KONTEJNER od 2000. do 2010., uključujući bogato ilustriran katalog s dokumentacijom izložbi, festivala i umjetničkih projekata.
U ovom broju fototxta povjesničarka i teoretičarka umjetnosti Leonida Kovač piše o kolažima Nade Vrkljan-Križić, a likovni kritičar Darko Šimičić o kolažima Inke Švertasek.
Mingus je bio američki jazz kontrabasist, pijanist i skladatelj. Smatra se jednim od najvećih jazz muzičara ikada.
Publikacija / zbirka tekstova povodom istoimene izložbe u sklopu Praškog kvadrijenala scenografije i scenskog prostora.
Roman dotiče ključne egzistencijalne teme u životu pojedinca kao što su ljubav, zavičaj, obiteljski odnosi, te Domovinski rat iz jedne sasvim drugačije perspektive — sudionika tog rata na prvoj crti.
Katalog izložbe Ivana Marušića Klifa u sklopu Praškog kvadrijenale scenografije i scenskog prostora 2019.
Motivičko bogatstvo i svojevrsna dnevnička neposrednost autorskog rukopisa čine ovu zbirku zanimljivom i svježom, a pažljivijim čitanjem razotkriva se koliko je promišljen autorov izbor riječi.
Poput karata u špilu i glave ovog romana su izmiješane pa će čitateljima trebati i ponešto sreće da pobijede u igri za koju nisu ni znali da je igraju.
Knjiga unutar malog formata daje pregled najvažnijih radova dizajnera, kontekstualiziran uvodnim tekstom i ekstenzivnim razgovorom sa samim Željkom Borčićem.
paket od dvije knjige s tekstom i reprodukcijama koji služi ne samo kao katalog izložbe već i kao temeljni dokument o produkciji hrvatskog dizajna 2003.-2006.
Monografija u potpunosti je posvećena Martekovom bavljenju fotografijom, pri čemu je medij shvaćen kao konceptualna forma, a okuplja niz autorovih radova nastalih u periodu od 1970-ih do danas.
komplet od 3 knjige + 2 torbe. Festival 25 FPS prikazuje nezavisne i nekomercijalne filmove koji na inovativan način istražuju mogućnosti filmskog jezika.
Publikacija Ekstravagantna tijela: Ekstravagantna ljubav sadrži teorijske tekstove i katalog istoimene centralne izložbe.
Proširena verzija Uvoda u spekulativnu dizajnersku praksu na 160 stranica, nastala povodom izložbe hrvatskog spekulativnog dizajna i umjetnosti u okviru xxi. Milanskog trijenala.
Knjiga je pregled prve tri godine programskog vođenja zagrebačke Galerije Močvara od strane kustosica udruge Kontejner.
U sobi se tama počinje spuštati sa stropa i uzdizati s poda, pa se te dvije tame grle i miješaju stvarajući malene izdanke mraka – tminice.
Od jednog od vodećih engleskih povjesničara, klasično djelo o povijesti jazza.
Bojan Mrđenović postavlja se u aktivnu poziciju, u poziciju promatrača. Ne zanima ga da nam ponudi uljepšane slike stvarnosti, nego da isporuči neku vrstu saznanja.
Promatrajući radove teško je izbjeći pitanja, ne samo o statusu fotografije nego i o širem pojmu prikazivanja u postmodernističkom svijetu.
Roman ispripovijedan kao pletenica, vodi nas kroz slojeve sistema u srce društva i likova.
Objavljena kao rezultat gotovo godinu dana intenzivnih aktivnosti u okviru diskurzivnog programa hrvatskog paviljona "Same as it Ever Was" na 18. izdanju Venecijanskog bijenala – međunarodne izložbe arhitekture.
Izdanje prve domaće cjelovite knjige posvećene kartofiliji – težnjama, osnovnim pojmovima, te načinima odabira i izlaganja razglednica – zatječe nas u posebnom vremenu i kulturološkom trenutku.
Treći svezak "Knjige sjećanja" koja opisuje, propovijeda i promišlja povijest vremena, Crkve, teologije i vjere kako ih doživljava autor.
U ovom fantastičnom kratkom romanu susreću se likovi iz povijesti i suvremene kulture.
Festivalska publikacija predsatvlja međunarodne autore koji su se kroz izložbu, performanse, film i radionice bavili temom energije.
Dok tuljanka Marisol ulazi u robnu kuću "Nama", njezino prisustvo i sposobnost da govori ljudskim jezikom šokira sve osim jednog dječaka.
Kamera Hane Miletić ne bilježi ono što bismo mogli nazvati spektaklom (za mase). Njezin pogled ne ubada, ne postavlja pravila, ne donosi sud.
Dvoje kreativaca koji se nikad nisu sreli, različitih crtačkih stilova, slali su jedno drugome svoje misli i ideje, i uzvraćali crtežima koji nam pokazuju kako tuđe riječi postaju zajedničke slike.
Obiman roman o umjetnosti, nostalgiji za domom i nastojanju da se stvori nešto što bi se moglo nazvati domom.
Fenomeni, kao što su rabljeni automobili koji putuju na istok, potiču na razmišljanje u vezi s gospodarstvom EU-a, trgovinskim propisima, migracijama, postkolonijalizmom itd.
Godišnja koreografija sastavljena od dnevne razmjene kratkih plesnih videa koje naizmjenično dijele vizualna umjetnica Nina Kurtela i koreografkinja Hana Erdman.
Knjiga daje pregled industrijskog dizajna Davora Grünwalda od kasnih šezdesetih do sredine sedamdesetih u Hrvatskoj i od 1976. do danas u Kanadi.
Popratna publikacija festivala na temu starosti. Sastoji se od tri sveska: zbornika tekstova, kataloga međunarodne izložbe i kataloga radionica.
strogo žanrovski gledano kao krimić, s enigmom, brutalnim ubojstvima i istragom, lijep pokazatelj da se stvari ne smiju strogo gledati, ni suditi, jer je krimić koliko i Zločin i kazna.
Beigbeder je deset godina radio kao kreativac u velikim pariškim agencijama za oglašavanje, dakle izvanredno, iznutra, poznaje okruženje i profesiju marketinga, a sve to je nemilosrdno raskrinkao u ovom romanu.
Ovaj poseban flipbook koristi 100 kadrova iz scene koju je umjetnica Sanja Iveković davno snimila kod kuće, a koju je u međuvremenu iskoristila u svom video spomeniku ⁄Svjetionik⁄.
Popratna publikacija petog izdanja Device_art festivala predstavlja radove umjetnika koji se bave umjetnošću naprava s naglaskom na umjetnost zvuka.
Na temelju brojnih intervjua s fotografkinjama, broj se bavi specifičnošću ženske perspektive iza i kroz kameru, kontekstom i uvjetima u kojima su stvarale, nastojeći afirmirati ženski glas u vizualnim umjetnostima.
Kroz niz intervjua s članovima ⁄BADco⁄, monografija prikazuje poeziju grupe, njihova estetska opredjeljenja te pozicioniranje u kontekstu hrvatske umjetničke i kulturne nezavisne scene.
Knjiga Bena Caina usredotočuje se na umjetnost kao aktivnost koja može biti nenajavljena, može biti tajna, može biti privatna, a unatoč tome odvija se u zajedničkim prostorima.
Skupina nepismenih šumskih životinja otkriva snagu pisane riječi i slobodu znanja.
Yusef Abdul Lateef bio je glazbenik, skladatelj, književnik, slikar, filozof, učitelj i učenjak, užoj obitelji suprug i otac, ostalima – brat.
Knjigu bismo koncepcijski mogli definirati kao ukoričeni mozaik. No, iako ga takva oznaka približava kategoriji knjige umjetnika, ona je zapravo na granici, drugim riječima još uvijek na 'ničijoj zemlji'.
Tepih na ražnju nastao je prema istoimenoj drami Jasne Jasne Žmak nagrađenoj drugom nagradom na natječaju Mali Marulić.
Monografsko izdanje posvećeno dizajnerskom radu Borisa Ljubičića u području vizualnih identiteta, znakova i logotipa tvrtki, institucija, organizacija, brendova i proizvoda.
Publikacija prati treće izdanje Device_art festivala i predstavlja autore iz Japana, Slovenije i Hrvatske koji se bavi napravama kao umjetničkim medijem.
Publikacija Touch Me festivala iz 2017. na temu nevidljivih prirodnih fenomena sadrži uvodne tekstove gostujuće kustosice Mónice Bello i fizičara s CERN-a, Michaela Dosera.
Popratna publikacija sastoji se od izložbenog kataloga američkih, slovenskih, srpskih i hrvatskih umjetnika koji rade u području umjetnosti naprava, strojeva i robotike te popratnih tekstova koji kontekstualiziraju te umjetničke scene.
pisac eseja i romana, putopisac, urednik, intelektualac, mada je među svim time najvažnije ono što ne stoji u biografiji: da je Lovrenović čuvar jedne kulture na izumiranju.
Umjetnikovo iskustvo boravka unutar umjetničke institucije, počevši od napora uloženog da bude prihvaćen kako bi se razvila vlastita umjetnička praksa.
Damir Karakaš vraća se među sjene i magle, tišinu i zvukove, te nas vodi na napeto putovanje kroz vrijeme, prirodu i običaje, putovanje na kojemu pak kao da sve stoji.
paket od dvije knjige s tekstom i reprodukcijama koji služi ne samo kao katalog izložbe već i kao temeljni dokument o produkciji hrvatskog dizajna 2007.-2010.
Prateća publikacija prvog Touch Me festivala iz 2005. na temu zloupotrebe informacija i inteligencije uključuje uvodne i teorijske tekstove te katalog umjetničkih radova.
Ilustrirana knjiga reimaginira konvencionalni format kuharice pružajući pisane upute o stvaranju nečeg jedinstvenog. Međutim, umjesto tradicionalnih sastojaka, recepti koriste odbačene predmete, objekte ili pojave obično nesvrsishodne za kuhanje.
Annie Ernaux vraća se u ljeto 1958. i svoju prvu noć s muškarcem. Žuđeno seksualno iskustvo pretvoreno u ranu što će gotovo šezdeset godina nakon događaja biti okidačem za pisanje.
„Nisam izašla iz svoje noći“ posljednja je rečenica koju je moja majka napisala. Često mi dođe u san, onakva kakva je bila prije bolesti.
Vrlo daleko od spektra konsenzualno legitimiranih javnih tema i problema, priče iz Radnika i seljaka grotesku ovdašnje normalizacije nacionalizma i restauracije kapitalizma tretiraju otrovno, beskompromisno i neusporedivo duhovito.
Čudovišta iz naslova ove priče, potaknuta nekim sitnim događajima, kradu malenoj junakinji boje. Svaka boja utjelovljuje neku emociju, sposobnost ili svojstvo.
U vrtlogu valova i vremena, prepliću se vremenske i prostorne međe, veliki grad i maleno otočko selo te mašta i zbilja.
Slavljena kao remek-djelo autobiografske proze, ova jedinstvena knjiga donosi priču o više od šezdeset godina Francuske, koja se od kraja rata razvija u suvremeno društvo kasnoga kapitalizma.
Davor Konjikušić kombinira fotografije i vlastite dnevnike stvarajući emotivno snažan umjetnički pogled na svijet oko nas. Sve su fotografije snimljene u jugoistočnoj Europi.
reprezentativno popratno izdanje s preko 480 stranica teksta i reprodukcija, koje služi ne samo kao katalog izložbe već i kao temeljni dokument o produkciji hrvatskog dizajna od 2019. do 2020.
Bilježnica Robija K., kultna kolumna Viktora Ivančića, koja neprekidno izlazi već 35 godina, ponovno je sabrana na jednom mjestu u 5 knjiga, na više od 2500 stranica.
Tekst se sastoji od zbirke priča, činjenica i⁄ili fikcije, povezanih s migracijom, kretanjem ljudi između mjesta i kretanjem mora.
zamišljena kao zbornik tekstova, grafičkih i fotografskih materijala te druge dokumentacije prikupljene od početka 2009. do kraja 2018. kroz niz izložbi i istraživanja posvećenih ponajprije dizajnerskoj baštini.
dvodijelna publikacija koja okuplja tekstove niza relevantnih međunarodnih autora te pruža vrijedan i aktualan uvid u izazove rada s biomedijima.
knjiga Ivana Posavca specifičan je primjer fotografskog odnosa zasnovanog na raskrižju pogleda.
Armando Nieto Jaramillo bio je spreman učiniti sve kako bi ispunio svoj zadatak: oteti zrakoplov DC3 iz kolumbijskih zračnih snaga i srušiti ga na kuću svojih roditelja.
zapaljiv debitantski roman, mračna komedija ispisana energičnim i ubojitim jezikom, istovremeno šokantna i zabavna, koja neustrašivo istražuje tabue seksualnosti i rodnih uloga u 21. stoljeću.
komplet od 7 knjiga + 3 torbe. Festival 25 FPS prikazuje nezavisne i nekomercijalne filmove koji na inovativan način istražuju mogućnosti filmskog jezika.
ton ove zbirke proizlazi iz duboke emocionalnosti kojom je cijela prožeta; autor se obraća svojim najbližima, meandrirajući kroz područja nježnosti i boli.
Priča o emancipaciji. Hrabra, znatiželjna djevojčica usuđuje se zakoračiti u svakodnevne avanture unatoč majčinim smiješnim i pretjeranim zaštitničkim upozorenjima.
Dok se pandemija Covid-19 širi cijelim svijetom, zabrana javnih okupljanja ima drastične posljedice na mnoga zanimanja, uključujući umjetnost i kulturu.
Zahvaljujući digitalnim postavkama, različitim kompjuterskim softverima, digitalnim montažama i alatima kompozitinga, moguće je napraviti film u kojemu gledatelj više ne može prepoznati pravu prirodu slika.
sijamska mačka Milica, autsajderu među domaćim mačkama u uzavrelom mediteranskom gradu, odgojena na detektivskim filmovima, odlučuje otvoriti detektivsku agenciju specijaliziranu za pomoć velikim pticama u nevolji.
Priča o Internetu za mlade i odrasle. Ilustrirana suvremena bajka o Kralju GAFA (Google, Apple, Facebook, Amazon) prati događanja, ponašanja, sustave vrijednosti i nepravde u njegovom kraljevstvu.
publikacija zaključuje projekt Re-Imagine Europe, u kojem je 10 europskih kulturnih organizacija surađivalo kako bi potaknuli i umjetničku produkciju i razvoj publike.
Projekt okuplja niz udruga i institucija sa svrhom održavanja višegodišnjih aktivnosti posvećenih fotografiji u 20. stoljeću, mediju najizravnije povezanim s razvojem modernog društva.
Ovom intimnom esejističko-poetskom posvetom žrtvama i preživjelima, Gloria Lujanović dala je glas onima koji su zaboravljeni i prešućeni od svih.
Thomas Merton bio je američki redovnik trapist, pisac, teolog, mistik, pjesnik, društveni aktivist i proučavatelj komparativne religije. Ova je knjiga izbor iz Mertonovog dnevnika i poezije.
U romanu Rat i sjećanje u teškoj se ratnoj svakodnevici snažno prepliću horizontala (sinkronija) svakodnevnog življenja i vertikala (dijakronija) sjećanja.
reprezentativno popratno izdanje s preko 400 stranica teksta i reprodukcija, koje služi ne samo kao katalog izložbe već i kao temeljni dokument o produkciji hrvatskog dizajna od 2015. do 2016.
Treći broj Fototxta u cijelosti je posvećen avangardnoj izložbi "Phony Smile. Language of photographic interpretation and aesthetic speculation".
monografsko izdanje na 130 stranica na hrvatskom i engleskom jeziku daje pregled djelovanja Dalibora Martinisa, jednog od najistaknutijih hrvatskih medijskih umjetnika, kao grafičkog dizajnera.
U vremenu koje radi protiv kreativnost i ljubavi, kao i protiv djece, priča o Andreasu i njegovoj imaginarnoj prijateljici Zlati, podsjeća da ni u najtežim trenucima ne smijemo prestati maštati.
Ilustrirana knjiga reimaginira konvencionalni format kuharice pružajući pisane upute o stvaranju nečeg jedinstvenog. Međutim, umjesto tradicionalnih sastojaka, recepti koriste odbačene predmete, objekte ili pojave obično nesvrsishodne za kuhanje.
paket od dvije knjige s tekstom i reprodukcijama koji služi ne samo kao katalog izložbe već i kao temeljni dokument o produkciji hrvatskog dizajna 2011.-2014.
komplet od 7 knjiga. Device_art je međunarodni festival koji se bavi tehnološkim napravama, strojevima i robotikom u suvremenoj umjetnosti.
Duboko, lijepo napisano ispitivanje sastojaka pobožnosti: kako čovjek osjeća Božju prisutnost, istražuje je, prihvaća i na njoj gradi život.
Razgovori s jazz glazbenicima. Davor Hrvoj nam, kao iskusni poznavatelj jazza, omogućava da one koji sudjeluju u ovoj jedinstvenoj umjetnosti trenutka upoznamo na pravi način.
Publikacija se sastoji od kustoskih tekstova i kataloga dviju izložbi festivala održanih od 23/11—19/12/2021 u Zagrebu i Splitu.
Monografija prvi put objedinjuje Dragićev rad na području grafičkog dizajna i ilustracije, a uključuje brojne plakate, naslovnice i ilustracije knjiga, dizajn maskota te drugo.
Prvi put objavljena 1952. i odmah proglašena remek-djelom, ova je knjiga jedan od onih rijetkih romana koji su promijenili oblik američke književnosti.
reprezentativno popratno izdanje s preko 480 stranica teksta i reprodukcija, koje služi ne samo kao katalog izložbe već i kao temeljni dokument o produkciji hrvatskog dizajna od 2017. do 2018.
Armando Nieto Jaramillo bio je spreman učiniti sve kako bi ispunio svoj zadatak: oteti zrakoplov DC3 iz kolumbijskih zračnih snaga i srušiti ga na kuću svojih roditelja.
Popratna publikacija drugog Touch Me festivala iz 2008. uključuje katalog izložbe međunarodnih autora koji djeluju u polju umjetnosti i znanosti, te zbornik tekstova na temu sreće, užitka i hedonizma.
Publikacija istovremeno djeluje na dvije razine. Na prvoj, kritički propituje načine i razloge gradnje i njezin utjecaj na zajednicu i okoliš. Na drugoj, nudi intimistički kolaž iz perspektive pojedinca.
Zbornik Vizualna glazba pregled je neprekinute težnje umjetnika da postignu sveprožimajuće apstraktno umjetničko djelo.
Serija razgovora okupljenih unutar knjige objavljeno je tijekom godina na portalu Vizkultura.hr u sklopu serije tekstova o urbanističkom razvoju grada Zagreba.
Riječ je o poeziji koja uključuje u sebe različita iskustva povijesti i različite povijesti, želeći, ne slučajno i neskriveno, i sama biti povijest: povijest onoga koji je piše i povijest onoga koji je čita.
Ovo vrlo originalno tumačenje Pavla židovskog filozofa religije Jacoba Taubesa predstavljeno je u brojnim predavanjima održanim u Heidelbergu pred kraj njegova života, a smatrao ga je svojom "duhovnom oporukom".
U svojoj izvrsno prihvaćenoj povijesti eksperimentalnog filma, A. L. Rees prati pokret filmske avangarde na razmeđu filma i moderne umjetnosti.
Izdvajajući i očuđujući neke izabrane trenutke, pretvarajući bljeskove stvarnosti u promišljenu jezičnu strukturu, autorica stvara originalne i meditativne pjesničke kolaže, uz jasnu svijest o poeziji kao ne-običnom govoru.
Nastanak knjige sam je umjetnički istraživački proces. Michael Kargl počeo je raditi knjigu i zapitao se kako to učiniti.
knjiga obuhvaća dizajnerske radove Orsata Frankovića nastale u proteklih dvadesetak godina – u rasponu od plakata, preko oblikovanja knjiga do ambalaže i poštanskih maraka.
FOTOTXT br. 2 predstavlja rad četvero umjetnika – Sandra Đukića, Peggy Buth, Ivana Petrovića i Božene Končić Badurina.
Događaj koji se 1952. zbio u roditeljskoj kući bio je toliko traumatičan da je trebalo pola stoljeća i iskustvo afirmirane spisateljice da se uhvati u koštac s činom prekretnice života.
Publikacija Touch Me 2020 sadrži kustoske tekstove i katalog dviju međunarodnih izložbi te filmskog i izvedbenog programa festivala.
posvećena odnosu fotografije i grafičkog dizajna u razdoblju od kasnih 1960-ih do kraja 1980-ih godina u Hrvatskoj.
Knjižica posvećena teoretičarskom, kritičarskom i zagovaračkom djelovanju Matka Meštrovića u kontekstu dizajna u razdoblju od ranih 1960-ih do današnjih dana.
slikovnica za djecu i odrasle, zbirka je kratkih, duhovitih priča o malim, nevidljivim bićima koja žive u kućama.
reprezentativno popratno izdanje s preko 500 stranica teksta i reprodukcija, koje služi ne samo kao katalog izložbe već i kao temeljni dokument o produkciji hrvatskog dizajna od 2021. do 2022.
Drugi nastavak knjige Fragmenti dizajnerske povijesti, rezultat kontinuiranih aktivnosti istraživanja hrvatskog dizajnerskog nasljeđa 20. i 21. stoljeća koje provodimo putem programa HDD galerije u različitim njegovim programskim linijama.
U vremenu koje radi protiv kreativnost i ljubavi, kao i protiv djece, priča o Andreasu i njegovoj imaginarnoj prijateljici Zlati, podsjeća da ni u najtežim trenucima ne smijemo prestati maštati.
Popratna publikacija festivala iz 2010. godine predstavlja međunarodne suvremene umjetnike i tekstove na temu mentalnog zdravlja, odnosno psihičkih bolesti i poremećaja te intelektualnih teškoća.
Knjiga grafičkog dizajnera, umjetnika i pisca Stanislava Habjana na jednom mjestu okuplja grafičke radove, većinom plakate, koji se odnose na razdoblje od početka njegovog autorskog djelovanja s projekcijom u budućnost.
Zločin i kazna za temu uzima društvene, zakonodavne, znanstvene i ideološke konstrukcije kriminaliteta i društvenih normi koje razgraničavaju kriminalno od ne-kriminalnog ponašanja.
Kroz dopadljiv lik djevojčice Piccole i vješte igre riječima, autor invetivno povezuje talijanski i hrvatski jezik te ukazuje na velik utjecaj talijanskog jezika na suvremenu terminologiju klasične glazbe i umjetnosti.
Austrija je prije svega podarila filmskoj umjetnosti onu drugu, manje vidljivu, paralelnu povijest filma s velikim predznakom avangarda i eksperiment.
Umjetnička monografija L.p, okuplja seriju Ercegovićevih fotografija nastalih tijekom posljednjih deset godina, između 2006. i 2016., u nekima od brojnih poslovnih i uredskih prostora koji pripadaju domaćem birokratsko-administrativnom sustavu.
Katolički teolog Hans Kung ponovno napada svojom kritičkom knjigom u kojoj ne štedi Ratzingera.
Publikacija se sastoji od teorijske čitanke i kataloga izložbe. Čitanka donosi tekstove relevantnih filozofa i teoretičara koji se bave strojnom ekologijom.
sijamska mačka Milica, autsajderu među domaćim mačkama u uzavrelom mediteranskom gradu, odgojena na detektivskim filmovima, odlučuje otvoriti detektivsku agenciju specijaliziranu za pomoć velikim pticama u nevolji.
Prijepis ekspedicije održane 15⁄8⁄2015., koja je imala za cilj empirijski dokazati da je otok Prvić u šibenskom arhipelagu doista kopno sa svih strana okruženo morem.
roman o uspješnom mladom piscu, Matiji Dolenčecu, koji stvaralačku i ljubavnu blokadu pokušava otkloniti dosežući vlastitu, do amnezije potisnutu priču, onu koju je kompenzirao izmišljanjem svih drugih priča.
Ako se već hrvatski nacionalizam desetljećima tako dobro drži, onda valjda i protest može biti arhivskog porijekla.
Publikacija izdana u sklopu četvrtog izdanja Device_art festivala 2012. bavi se, kao i sam festival, napravama u suvremenoj umjetničkoj praksi s naglaskom robotiku i pojam robota.
Otac je tu glavni, a po mnogo čemu i jedini lik. Posljedni preostali iz svijeta koji se seli u sjećanja i progovara iz prošlosti, bogate i veoma naseljene likovima.
Knjiga o intermedijskom projektu i kolektivu Nova Evropa koji je od ranih 1980-ih do početka 1990-ih djelovao na presjeku grafičkog dizajna, medijske umjetnosti, teorije, izdavaštva, eksperimentalne glazbe i videa.
Prošireni film danas predstavlja novu umjetničku formu, novi medij pa i novu granu umjetnosti gdje generacija mlađih naraštaja umjetnika koja se pojavljuje 1990-ih reaktualizira ideje pokreta.
serija analognih crno-bijelih fotografija koje Ana Opalić počinje snimati 1996. godine, a prikazuju uvijek isti kadar – površine mora i neba razdijeljene točno po sredini linijom horizonta i uokvirene stijenama.
Skupina nepismenih šumskih životinja otkriva snagu pisane riječi i slobodu znanja.
komplet od 7 knjiga. Umjetnički festival koji se bavi načinima na koje društvo određuje granice normalnog i patološkog, bilo da je riječ o tjelesnosti, izgledu, ponašanju, seksualnosti ili životnom stilu.